istiklal nakliyat

Ülkemizde son yıllarda başlatılan kentsel dönüşüm projelerinin etkisiyle konut alış ve satışlarında büyük bir hareketlilik yaşanmaktadır. Bu hareketlilikten en çok etkilenen de taşımacılık sektörü olmuştur. Bu nedenle sektörün ihtiyaçlarını karşılamak için taşıma firmaları ve şirketleri kapasitelerini arttırmaya ve çalışma hacmini genişletmeye çalışmaktadır. Bu şirketlerin başında Ümraniye Taşımacılık Şirketi yer almaktadır. Müşterilerine daima “Her yerde ve her zaman en kalitelisi” sloganıyla hareket eden Ümraniye Taşımacılık, bu doğrultuda hizmetlerine bir yenisini daha eklemiştir. Ümraniye’nin en kalabalık ve en güzide yerlerinden biri olan İstikbal Mahallesi’ nde yeni açtığı İstiklal Evden Eve Nakliyat şubesi ile de faaliyet hacmini daha da genişletmiştir. İstiklal Evden Eve Nakliyat şubesi ile ev ve ofis taşıma hizmetlerinin yanında açtığı depolama merkezi ile de eşya depolama faaliyetleri vermeye başlamıştır. Verdiği diğer hizmetler arasında asansörlü taşımacılık, parça eşya taşıma ve depolama, piyano taşımacılığı ve çelik kasa taşımacılığı yer almaktadır.

İstiklal Evden Eve Nakliyat Sürecinde Dikkat Edilecek Noktalar?

İstiklal Evden Eve Nakliyat faaliyetleri arasında en büyük ranta sahip olan ev taşıma hizmetidir. Ev taşıma hizmeti müşteriler tarafından en çok talep edilen hizmet olmakla birlikte çok titiz bir süreçtir. Bu süreçte müşteriler alacağı hizmet ve aldığı hizmet konusunda çok büyük sıkıntılar yaşamaktadır? Bu sıkıntılara neden olan faktörler arasında yeterince araştırma yapılmamış olması, korsan nakliyecilerin varlığı ve bu sektörün belli bir standardının olmamasıdır. Onlarca para verip alınan eşyaların kırılmaması, çizilmemesi veya herhangi bir zarar görmemesi için bunlara dikkat edilmelidir. Özellikle eşyaların paketlenmesi, ambalajlanması, beyaz eşyaların, avizelerin ve dolapların monte de monte işlemleri büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle ev taşıma hizmetlerinde nakliye firması ararken güvenilir kaynaklardan ( önceden taşınmış olan arkadaş çevresi veya bu sektörde kök salmış firmalar) bilgi almak her zaman önemlidir. Önemli bir diğer husus ise eşyanın taşınması için anlaşılan firmadan bir eksper ile ön görüşme yapılmasıdır. Eksper hizmetleri, nakliye firmaları tarafından eşya taşınmadan önce verilen ve eşya taşınma sürecinde yaşanan sıkıntıları minimum düzeye indirerek daha sağlıklı bir taşıma hizmetine olanak sağlayan önemli bir durumdur. Eksper, eşyaların durumu inceleyerek taşıma hizmetini kaç işçinin gerçekleştireceğini, ne kadar malzeme gerektiğini ve nasıl bir nakliye arabası çıkması gerektiğine dair net izlenimler elde etmiş olur.

istiklal evden eve nakliyat eşya paketleme

İstiklal Eşya Taşıma Süreci

İstiklal Evden Eve Nakliyat hizmeti almaya karar verdikten sonra eşyalarınıza bakmakla görevli bir eksper eşyaları incelemek ve sözleşme imzalamak amacıyla adrese gelir. Eksper eşyanın durumunu, ne kadar işçi ve malzeme gerektiğini ve hangi araçla taşıma yapılacağını analiz ettikten sonra gün ve saat rezervasyonu yaparak ayrılır. Eşyanın taşınacağı gün ekip, araç ve ekipmanlarla birlikte eşyanın alınacağı adrese gelerek işe başlar. Koltuk takımlarından mobilya takımlarına, beyaz eşyadan avizelere kadar tüm eşyaların ambalajlaması yapılır. Beyaz eşyaların ve dolapların de monte işlemleri de ekibimizdeki marangozcu ve elektrikçi tarafından ekstra ücret alınmadan yapılmaktadır. Ufak tefek eşyalarınız olan tabak, çanak, bardak ve porselen takımlarınız beyaz kağıtlara sarılarak kolilenir. Tüm eşyaların paketlemesi bittikten sonra araca yüklenerek eşyaların gideceği adrese gidilir. Burada da aynı sürecin tersi devreye girer. Eşyalar ambalajlarından sökülür, ufak tefek eşyalar ve kitaplar kolilerden çıkarılarak yerlerine yerleştirilir. Dolapların, beyaz eşyaların ve avizelerin monte işlemleri ve kurulumu yapılır. Tüm eşyalar aynı oturma vaziyetine getirildikten sonra hizmet tamamlanır. Ödeme işlemleri elden nakit olarak veya kredi kartıyla ödenir. Kredi kartına taksit yapılmamaktadır.

İstiklal Eşya Depolama Hizmeti

Ümraniye Taşımacılık Şirketi, İstiklal Nakliyat şubesi ile müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla depolama alanlarına bir yenisini daha eklemiştir. Açılan bu depolama alanı son derece büyük olmakla birlikte geniş ve ferah bir yerde bulunmaktadır. Depolama alanı her gün temizlenmekte ve havalandırılmaktadır. Ayrıca İstiklal Nakliyat şubesi depolama alanı güvenlik takip sistemleri ile 7/24 izlenmektedir. Depolama alanında eşyaların kapasitelerine uygun 1+1, 2+1 ve 3+1 kapasiteli odalar bulunmakla birlikte küçük eşyalara özel mini odalar da yer almaktadır.

İstiklal Evden Eve Nakliyat Ücretleri

Evden eve nakliyat hizmetlerinde ücretler eşyanın durumuna göre değişmektedir. Ev taşımalarında kat durumu, eşyanın alınacağı yer ile gideceği yer arasındaki mesafe, evdeki oda sayısı gibi faktörler önem arz etmektedir. Eşya depolama hizmetlerinde ise ücretler biraz farklı olmakla birlikte ev taşıma hizmetine göre genelde ekonomik olarak daha masraflıdır. Bu durumun başında eşya depolamaları için ayrılan süre ve ambalajlama masrafları gelmektedir. Eşyanın depoda kalacağı süre en önemli faktör olmakla birlikte eşyanın miktarı, boyutu ve ağırlığı da depolama ücretlerine etki eden diğer önemli faktörlerdendir.

İstiklal Evden Eve Nakliyat şubesine bizzat gelerek ev taşıma ve depolama hizmeti alan müşterilere özel indirimler mevcut olmakla birlikte yaz ve kış kampanyalarında %15’e varan indirimler de şirket bünyesinde mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir